• O Szynszylach

  Szynszyle są to bardzo małe i kochane zwierzątka. Nasze kochane szynszyle mają bardzo puchate futerka, długie uszka oraz bardzo fajny puszysty ogonek do którego można się przytulać. Z powodu bujnego ogonka nasze szynszyle pozyskują sobie Rzeszę klientów z całej Polski nie tylko z okolic mazowsza, Warszawy oraz okolic.

  Każdy szynszyl jest inny pamiętajmy że najważniejsza jest opieka nad naszym kochanym małym zwierzątkiem. Przed zakupem swojego szynszyla powinieneś dowiedzieć się koniecznie wszystko o jego opiece oraz co powinieneś zakupić wcześniej i jakie odpowiednie miejsce do przechowywania swojego gryzonia powinieneś posiadać.

  Najważniejsze jest jaką karmę jedzą szynszyle. Jaka jest natura naszego małego szynszyla oraz jak powinno się wychowywać oraz tresować nasze małe szynszyle. Nasz mały przyjaciel wymaga szczególnej troski, a więc zastanów się czy na pewno odpowiada twoim wymaganiom i temu sprostasz.

  Szynszyla to Mały gryzoń z Ameryki Południowej

  NaszeGatunki Szynszyli

  Tak naprawdę posiadamy praktycznie wszystkie gatunki szynszyli w Warszawie oraz w okolicach Warszawy. Głównie Wyróżnia się dwa gatunki szynszyli jest to szynszyla krótkoogonowa i szczęśliwa langera czy jest to bardzo mała różnica między nimi. Aczkolwiek szynszyli krótkoogonowy nie jesteśmy w stanie udomowić, a więc jeden gatunek szynszyli jest to gatunek hodowlany a drugi gatunek jest to gatunek do trzymania w domu jak nasze kochane zwierzątko do przytulania.

  Tak więc nasze małe szynszyle 1000ce lat temu były przodkami naszych dzisiejszych zwierząt domowych. 1000 lat temu bardzo ciężko było spotkać to zwierzątko w Polsce głównie zamieszkiwało obszary południowoamerykańskich Andów.

  Szynszyle mieszkały tak naprawdę w wielu miejscach na przykład w Europie. Szynszyle krótkoogonowy głównie zamieszkują tereny położone w Andach od około 3,500 do 4500 mnp morza. Najmniejsze szynszyle można spotkać na troszeczkę w wyższych wysokościach w okolicach południowoamerykańskich Andów. Mniej więcej na wysokości 1000 do 2500 m nad poziomem morza.

  Call Now ButtonZadzwoń