• O Nas

  Nasza ferma szynszyli zapewnia stały patronat nad fermami współpracującymi z nami. Dla nowych klientów proponujemy kompleksowe doradztwo i pomoc w założeniu fermy. Projektujemy i pomagamy w adaptacji już istniejących budynków jak i nowo powstałych pomieszczeń przeznaczonych do hodowli (wielkość klatek, oświetlenie, wentylacja). Pomagamy w sprzedaży skór jak i żywych zwierząt.

  Posiadamy wieloletnie doświadczenie jak również szerokie kontakty w kraju i za granicą. Od początku głównym celem naszej hodowli było dobranie odpowiedniej jakości zwierząt dzięki czemu posiadamy wyselekcjonowany materiał zarodowy który kreuje skóry o najwyższej jakości przy użyciu nowoczesnych technologii chowu. W pierwszych latach działalności ferma nabierała doświadczeń (hodowlanych jak również i handlowych) oraz nabywała kontakty w zakresie produkcji jak i sprzedaży skór z szynszyli. Na dzień dzisiejszy kiedy proces produkcji skór opanowaliśmy do perfekcji ferma wprowadziła produkty w postaci klatek jak również żywe szynszyle – stawiając na pierwszym miejscu jakość – do dalszej hodowli wybieramy tylko najlepszej jakości szynszyle, a do produkcji klatek bardzo dobrej jakości materiały aby klatki były zoptymalizowane w obsłudze i mogły służyć przez wiele lat. Większość ferm proponuje klatki na 16 stanowisk a my proponujemy na 20 (na takiej samej powierzchni m2) przy zachowaniu wymogów dotyczących utrzymania zwierząt futerkowych obowiązujących w UE

  Staramy się uczyć nowych hodowców z zakresu produkcji klatek tak aby sami mogli w wolnym czasie produkować i dopasowywać ich liczę do swoich potrzeb. W taki sposób hodowca nie jest narażany na zbędne wydatki przy prowadzeniu fermy.

  Mówimy nie tylko o plusach hodowli (jak to zazwyczaj niektórzy robią) ale również o faktycznych kosztach jak również realnych cenach skupu skór jak i zwierząt.

  Wybierając naszą fermę wybierają Państwo – prężnie rozwijająca się fermę której solidny materiał zarodowy, szerokie kontakty handlowe, uczciwość oraz rzetelność w informowaniu przyszłych hodowców stanowią główny fundament współpracy który w przyszłości owocować będzie satysfakcjonującym wynikiem finansowym.

  Zapraszamy Państwa do siebie na fermę z wszelkimi pytaniami a na pewno odpowiemy na nie fachowo i kompleksowo.

  Dlaczego warto zainwestować w szynszyle? 

  Do rozpoczęcia hodowli potrzebujemy pomieszczenia izolowanego drewnianego lub murowanego, w którym temperatura będzie wynosić 14-20°C o wilgotności 50-60%. Szynszyle są hodowane w klatkach z siatki w rodzinach 4 samice + jeden samiec. Przykładowo na 10 m2 można hodować do 100szt. Podstawą żywienia szynszyli jest pasza granulowana, siano oraz woda. Woda dostarczana jest przez poidełka automatyczne więc praktycznie szynszyle same piją wodę w zależności od swoich potrzeb bez naszej ingerencji dzięki czemu minimalizujemy poświęcony czas fermie. Paszę podajemy 1 raz dziennie w ilości 25g na 1 szynszyla. Żeby futro było czyste i lśniące szynszyle powinny 3 razy w tygodniu korzystać z kąpieli pyłowej, którą umożliwiają nam kąpieliska obrotowe.

  Ciąża u samicy trwa około 111 dni. W ciągu roku można uzyskać 2-3 mioty, a w jednym miocie rodzi się od 1 do 4 młodych (czasami ale to rzadko i więcej). Dojrzałość futrzarską osiągają po 8 miesiącach.

  Na dzień dzisiejszy dzięki przemyślanej konstrukcji klatek, praca przy fermie jest tak zoptymalizowana że nie potrzeba jej poświęcać dużo czasu. Dostępności paszy w niskiej cenie znacząco wpływa na opłacalność hodowli, jak również z roku na rok ceny skupu skór są na bardzo wysokim poziomie – wynika to z tego że futra z szynszyli doceniane są na całym świecie i zapotrzebowanie na skóry rośnie. Oprócz tego jakość futra dzięki nowoczesnej technologii chowu jest bardzo wysoka co również wpływa na cenę skóry. Dzięki szerokim kontaktom handlowym jesteśmy w stanie sprzedać każdą ilość skór dostarczoną przez hodowcę. Praca przy szynszylach nie zabiera dużo czasu, nie jest uciążliwa, daje satysfakcję oraz zadowolenie finansowe.

  Dlaczego warto mieć szynszyla w domu?

  Puszyste i miękkie futerko, niebywała inteligencja i humor, a także miły charakter, oto niektóre z zalet tych fajnych gryzoni. Jeśli jeszcze nie jesteś pewien(a) czy warto mieć w domu szynszylę to zapoznaj się z poniższym tekstem:

  -szynszyle są unikalne – prawdopodobnie wśród Twoich znajomych mało kto posiada szynszyle. Niemal wszyscy którzy po raz pierwszy zatkną się z szynszylą są pod wrażeniem jej wyglądu, ciekawego charakteru jak również miękkiego futerka.
  -są słodkie i urocze – szynszyle wyglądają jak małe puchate kulki o śmiesznych mordkach, przerośniętych uszach i krótkich rączkach (jak u tyranozaura). To wszystko sprawia, że ciężko jest wskazać bardziej słodkiego, małego futrzaka.
  – mają delikatne i bardzo szlachetne futro – szynszyle szczycą się swoim niezwykle miękkim i delikatnym futerkiem, które wyróżnia je spośród innych, domowych pupili. Są bardzo miłe w dotyku i aż chce się je głaskać.
  – futro szynszyli nie uczula – szynszyle są doskonałymi towarzyszami dla osób uczulonych na inne zwierzęta, bowiem futro szynszyli nie uczula.
  – można uczyć je sztuczek – szynszyle są bardzo bystre, ale też bardzo charakterne i niezależne.

  Posiadamy szynszyle czarne aksamitne, beżowe, białe i standardowe

  Call Now ButtonZadzwoń